4 czerwca 2017 r.

KONCERT KAMERALNY "NASTROJOWE TRANSFIGURACJE"

Godzina 19:00 - Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. Plac gen. Józefa Bema 8.


Magdalena Frąckiewicz - fortepian
Dorota Pliszka - wiolonczela
Marta Gołębiewska-Startek - klarnet

 

Figuracje w muzyce to szybkie przebiegi melodyczne, ale czy one będą głównym tematem koncertu?
Trans-figuracjom poprzez muzykę mogą zostać poddane także nastrój i emocje słuchaczy. Podczas koncertu pojawi się ponadto niespodzianka rodem z Ostrołęki...c_170_103_16777215_00_images_Magdalena-Frackiewicz.jpgMagdalena Frąckiewicz pochodzi ze Świebodzina (Ziemia Lubuska). Szkołę Muzyczną II stopnia ukończyła w Zielonej Górze w klasie fortepianu.Tytuł magistra muzykologii uzyskała w KUL. Tam rozpoczęła naukę gry na organach w klasie organów specjalnych dr Jadwigi Kowalskiej .W czasie studiów muzykologicznych uzyskała Stypendium Ministra Edukacji Narodowej. Naukę gry na organach ukończyła dyplomem w Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie prof. Józefa Serafina. Brała udział w kursach mistrzowskich prof.: Gembalskiego, Sandera, Kaisera, Metzgera.

Prowadzi działalność pedagogiczną i koncertową.


c_170_116_16777215_00_images_dorota-pliszka.jpgDorota Pliszka urodziła się w Ciechanowie i tam rozpoczęła naukę w szkole muzycznej w klasie fortepianu. Ukończyła PSM I i II st. w Ostrołęce w klasie wiolonczeli w klasie mgr Ewy Barczyk.

Studiowała na Akademii Muzycznej w Białymstoku w klasie profesora Andrzeja Zielińskiego.

Uczestniczyła w wielu kursach metodycznych w Łańcucie i Nowym Sączu. Od lat zajmuje się działalnością pedagogiczną i koncertową. Pracuje w szkole muzycznej w Ostrołęce. Jest również magistrem teologii.


c_170_245_16777215_00_images_Marta-Golebiewska-Startek.jpgMarta Gołębiewska pochodzi z Ostrołęki. Muzyk, pedagog, muzykoterapeutka, arteterapeutka. Ukończyła Akademię Muzyczną w Warszawie Filia w Białymstoku w 2003 roku w klasie klarnetu profesora Baniamina Przeździęka.

W 2007 roku podjęła pracę jako nauczyciel klarnetu w PSM I i II stopnia w Ostrołęce, gdzie sama ukończyła II stopień w klasie mgr Aleksandra Prokopienki.

Uczestniczyła w licznych kursach mistrzowskich i metodycznych m.in. u prof. Romualda Gołębiowskiego, Schirley Brill, Florena Heau, Sharon Kam.

Obecnie gra muzykę kameralną w trio i duecie, muzykę ludową w kapeli Kurpiowskiej oraz współpracuje z Warszawską Orkiestrą Symfoniczna Sonata.

Prowadzi muzykoterapię w różnych ośrodkach dla osób niepełnosprawnych.